morzekaszuby.pl

Niespodziewane rozstrzygnięcie w pierwszej kolejce turnieju Ligi Europy! Warszawska Legia pokonała Spartak Moskwa i wysunęła się na pozycję numer jeden w klasyfikacji swojej grupy!

Niespodziewane rozstrzygnięcie w pierwszej kolejce turnieju Ligi Europy! Warszawska Legia pokonała Spartak Moskwa i wysunęła się na pozycję numer jeden w klasyfikacji swojej grupy!

18.09.2021, 08:00

zespoły piłkarskie z naszego kraju raczej rzadko zapewniają fanom optymistyczne emocje w rozgrywkach europejskich i należy to sobie uświadomić. Przyzwyczailiśmy się do tego, iż z reguły drużyny z polskiej ligi szybko ponoszą klęski w zmaganiach eliminacyjnych i kończą swój udział w pucharach europejskich. W tym sezonie fani futbolu z Polski mogli być jednak o wiele mocniej zachwyceni z formy piłkarskich drużyn. Ostatecznie wyłącznie Legia Warszawa awansowała do fazy grupowej zmagań europejskich, ale reszta drużyn na etapie kwalifikacyjnych potyczek sobie radziła naprawdę dobrze. Dzisiejszego dnia jednakże mamy chęć skoncentrować się na dyspozycji Legii z Warszawy, która podczas środowego wieczoru zaczęła zmagania w rozgrywkach grupowych Ligi Europy. W spotkaniu numer jeden rozgrywek grupowych oponentem był Spartak Moskwa, a więc bardzo mocny zespół wywodzący się z Rosji.

Wielu dziennikarzy przed tym pojedynkiem jednogłośnie twierdziło, że Legii z Warszawy niesamowicie trudno może być postarać się o jakiekolwiek punkty. moskiewski Spartak przed rozpoczęciem pojedynku zdawał się przeciwnikiem zdecydowanie silniejszym i mistrz PKO Ekstraklasy musiał się mocno starać, by wywalczyć chociaż remis podczas tego meczu. Jednak sytuacja w meczu wyglądała inaczej, co bez najmniejszych wątpliwości jest bardzo dobrą nowiną dla futbolowych kibiców z naszego kraju. Piłkarze szkoleni przez Czesława Michniewicza od pierwszych minut pojedynku postawili drużynie gospodarzy i w paru sytuacjach byli bardzo blisko ustrzelenia gola. Zawodnicy Spartaka bez żadnych wątpliwości byli bardzo zaskoczeni tym, w jaki sposób ten pojedynek rozegrali gracze mistrza polskiej ligi. Taktyka mistrza Ekstraklasy była niesamowicie rozważna i można było w niej dostrzec pomysł na ten mecz. Mogło się wydawać, iż starcie zakończy się remisowym rezultatem w momencie, kiedy na zegarze pojawiła się 90. minuta meczu. W doliczonym przez arbitra czasie jednak piłkarze mistrza rozgrywek polskich przeprowadzili perfekcyjną kontrę, która skończyła się trafieniem dla przyjezdnych strzelonym przez Kastratiego Lirima. Jeszcze w końcówce spotkania gracze Spartaka Moskwa jeszcze usiłowali zdobyć gola wyrównującego, ale nie starczyło im czasu i to właśnie gracze mistrza naszego kraju mogli celebrować trzy oczka.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz

Wyślij