morzekaszuby.pl

Mistrzostwa świata w Katarze - przełomowe widowisko

Mistrzostwa świata w Katarze - przełomowe widowisko

17.11.2022, 12:39

Rozgrywki piłkarskie w Katarze zbliżają się dużymi krokami, a większa grupa płci męskiej z zachwytem odlicza dalsze godziny. W sieci globalnej rodzi się multum zdań na temat tego, która kadra zwycięży większość potyczek, a jaka ma na to najmniejsze perspektywy. Komentarzy w odniesieniu do różnych reprezentantów piłki nożnej również nie braknie. Czy unikalne historyczne wydarzenie zagwarantuje fanatykom piłki nożnej wyraziste przeżycia?

Osobliwość mistrzostw

Pomimo olbrzymiej ilości mistrzowskich turniejów piłki nożnej, które do teraz miały miejsce, aktualne rozgrywki będą bezgranicznie zjawiskowe. Pierwszy raz w całym cyklu organizowanych mistrzostw, mecze będą miały miejsce na przestrzeni Bliskiego Wschodu, jak też po raz pierwszy w państwie wyznania islamskiego. Pora roku kalendarzowego również okazuje się specyficzna, gdyż turniej odbędzie się w czasie jesieni. Jest to zarazem finalny mundial, gdzie udział będą brać tylko 32 drużyny, gdyż na następnym tego typu turnieju, liczba składów piłkarskich powiększona zostanie do 48 reprezentacji zakwalifikowanych.

Negatywne spostrzeżenia fanów piłki nożnej

Nadchodzące mistrzostwa świata są nieco bardziej kontrowersyjne od swych poprzedników. Pojawiają się komentarze, iż wybór terytorium, w którym mecze piłkarskie mają mieć miejsce, zawierał czynniki korupcyjne. Nie powinno nikogo dziwić zatem, że w towarzystwie piłkarskim widać gołym okiem ogromne rozkapryszenie. Wokół mistrzostw nieustannie wirowało widmo afer, natomiast czara goryczy przelała się, gdy na światło dzienne wyszło, iż podczas budowy boisk i reszty zaplecza, umarła duża liczba robotników, z powodu brakujących zabezpieczeń. To jednak nie przyhamowało gigantycznej międzynarodowej organizacji piłki nożnej, od decyzji akredytacji tego przełomowego turnieju dla bogatego państwa, którym jest Katar.

Która drużyna wzniesie w górę puchar?

Pomimo większej antypatii aniżeli uznania w stosunku do gospodarza mistrzostw, i tak miliony kibiców biorą czynny udział w procesie, typując przeróżne drużyny do wygrania całego turnieju. Głównymi faworytami do wygrania całego turnieju są Hiszpanie, Niemcy, Francuzi jak i Brazylijczycy. Do zbioru tego dodaje się również przedstawicieli drużyny z Portugalii, Holandii oraz Anglii. Na zwycięzce musimy zaczekać aż do połowy grudnia.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz

Wyślij