morzekaszuby.pl

Polscy zawodnicy pokonali zespół narodowy Albanii i są o wiele bliżej występu w zmaganiach barażowych! Niezwykle ciężki pojedynek kadry narodowej Polski w zmaganiach kwalifikacyjnych do mundialu!

Polscy zawodnicy pokonali zespół narodowy Albanii i są o wiele bliżej występu w zmaganiach barażowych! Niezwykle ciężki pojedynek kadry narodowej Polski w zmaganiach kwalifikacyjnych do mundialu!

15.10.2021, 13:50

Z pewnością dostanie się na mistrzostwa świata może być dla kibiców piłkarskich z całej Europy naprawdę istotne. Z uwagi na sytuację pandemiczną z poprzedniego roku trwające w tym momencie kwalifikacyjne zmaganie musiały zostać w tym przypadku wyjątkowo rozegrane później. Walkę w kwalifikacjach do katarskich mistrzostw świata drużyna narodowa Polski zaczęła ze świeżo zatrudnionym selekcjonerem Sousą Paulo, którego zadaniem jest wytrenować kadrę do walki o zakwalifikowanie się na przyszłoroczne mistrzostwa świata w Katarze. Start rywalizacji w kwalifikacjach dla piłkarskiej reprezentacji Polski nie był specjalnie udany, lecz najważniejsze jest to, że daliśmy radę zdobyć parę istotnych oczek. Reprezentacja narodowa Albanii, która przed pierwszy gwizdkiem w tym meczu plasowała się o jedną lokatę wyżej w tabeli grupy eliminacyjne była we wtorkowy wieczór rywalem polskiej drużyny narodowej. W praktyce oznaczało, że jeżeli polscy zawodnicy chcieli nadal rozmyślać o awansie na światowy czempionat to muszą zdobyć komplet punktów.

Należy brać pod uwagę fakt, że start tego spotkania był bardzo równe i niezwykle ciężko było wskazać faworyta do zwycięstwa. Wynikiem zero do zera zakończyła się pierwsza odsłona starcia, co bez żadnych wątpliwości było znacznie lepszą sytuacją dla drużyny narodowej Albanii. Znacznie lepiej prezentowała się dużo korzystniej gra piłkarzy naszego zespołu i byliśmy zdecydowanie bliżej ustrzelenia gola. W rozrachunku końcowym to narodowa kadra Polska była w stanie ustrzelić trafienie i wyjść na prowadzenie w tym meczu. Świderski, który na placu gry zameldował się w drugiej połowie spotkania sfinalizował świetne zagranie Mateusza Klicha. Trener Sousa Paulo kolejny raz zaprezentował, iż umie wprowadzać graczy z rezerwy podczas trwania pojedynku. Na kilka minut starcie zostało wstrzymane ze względu na straszne zachowania sympatyków Albanii. Jednak po restarcie spotkania obraz gry nie uległ zmianie i to zawodnicy polscy mogli radować się z powodu wygranej. Rezultat 1:0 na terenie Albanii to fenomenalna informacja odnosząca się do rywalizacji o awans do katarskiego mundialu. Na tą chwilę polska drużyna jest na lokacie numer dwa i kwestia promocji do baraży uzależniona jest wyłącznie od naszych graczy.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz

Wyślij