morzekaszuby.pl

Od ostatniego czwartku w całym kraju trwają protesty kobiet powiązane z aborcją

Od ostatniego czwartku w całym kraju trwają protesty kobiet powiązane z aborcją

29.10.2020, 13:44

W 80 miejscowościach w naszym kraju i w dwudziestu za granicą, na ulice ruszyły dorosłe kobiety, tak jak i Panowie razem z młodzieżą, chcąc zademonstrować rozczarowanie w sprawie obwieszczenia Trybunału w kwestii usunięcia ciąży. 22 października, w czwartek rano, Trybunał uznał, że usunięcie ciąży w momencie uszkodzenia zarodka ma stać się niezgadzające się z zapisami Konstytucji. Od tamtej chwili codziennie są strajki, mające pokazać oburzenie w odniesieniu do tego zagadnienia. Manifestującym wtórują tego typu slogany jak chociażby "To jest wojna" lub "Piekło Kobiet". Popularne są także teksty, jak chociażby "Wyp*******ć", albo także "***** ***", gdzie za gwiazdkami skryto tekst, w zadziorny sposób proponujący odejścia ze stanowiska przez obecnie panującą partię. Młodzi, tak jak i starsi Polacy wyszli na ulice, żeby pokazać swoje pojednanie z Paniami, którym zostały ograniczone racje do decydowania dzięki wyrokowi rządowemu. Setki tysięcy obywateli w sporej liczbie polskich miast a także Polonia za granicą chce zaznaczyć, że tego typu norma prawna nie może zostać zatwierdzona i wyrazić sprzeciw dla ideologii aktualnie panującego rządu.

Coraz więcej manifestujących pokazuje się na ulicach

Już na początku na manifestację przybyło bez liku osób, a specjalnie zirytowanych kobiet. W większych miejscowościach, demonstrantów były tysiące, ale i w niewielkich miastach mieszkańcy okazywali opór, pojawiając się pod urzędami miejskimi i wybierając się na tzw. "spacery". Na strajkach skandowanych jest sporo haseł, wyśpiewywane są różne utwory, z kolei na transparentach można znaleźć różne napisy, takie jak "No women, no kraj" lub "Moje ciało, mój wybór". Mimo wszystko jednak generalnym atrybutem, który ukazuje się nieprzerwanie, jest czerwona błyskawica. Ogrom celebrytów oraz influencerów albo decyduje się na przyłączenie się do manifestacji, pojawiając się na ulicach swoich miast, czy też zamieszcza informacje w mediach społecznościowych, pokazując swoje wsparcie dla protestu. Reprezentanci Kościoła Katolickiego i obecnie rządząca partia, którzy wnoszą o zaprzestanie demonstracji uważają, iż Strajk Kobiet to napór, którego celem jest zniszczenie Polski.

Na terenie całej Polski aż 400 000 osób uwidoczniło się na wielu ulicach w ponad 400 strajkach, jednak najwięcej osób demonstrujących można było zobaczyć w Warszawie. Zarówno Szczecin, Poznań, Kraków jak też multum innych miast wojewódzkich zostały ogarnięte protestami. Świat obiegły też wiadomości o tym, iż demonstracje mają swój udział w Niemczech, Londynie, we Włoszech, Norwegii oraz Australii. Liczne manifestacje, którym celem jest walka o prawa kobiet w naszym kraju można napotkać zwykle każdego dnia w licznych miastach Polski. 30 października w piątek ma odbyć się największa do tej pory manifestacja.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz

Wyślij